Jetson Family Dining

Tasarımcı: Fatih Can Sariöz
Aileler için akam yemei vaktinin çok özel olduu düüncesinden yola çıkarak tasarlanan bu altı kiilik oturma seti, yerden çok fazla tasarruf etmese de üstten beyaz, alttan mavi ıık vererek çok ık bir görünüm oluturuyor.

Canova Dual Screen Laptop (Canova çift ekranlı dizüstü)

Canova’nın iki adet hassas dokunmatik ekranı bulunuyor. rün yalnızca bilgisayarınızda günlük olarak yaptıınız ileri halletmekle kalmıyor, aynı zamanda çift ekranı sayesinde gerçek bir gazete okumanın keyfine varıyorsunuz.

DesCom

Tasarımcı: Sung-kyu Nam
DesCom, içine dizüstü bilgisayarınızı yerletirebileceiniz bir masa olarak tasarlanmı.

Futuristic Glass (Fütürist cam)

Tasarımcı: Mac Funamizu
Bu tasarımda tarayıcı, dijital fotoraf makinesi ve internet balantısı bulunan kablosuz bir alet tek pakete sıdırılmı.

Motorola Sparrow (Motorola serçe)

Tasarımcı: Rinat Aruh
Yuvarlak hatlarıyla ilgi çekici bir görünüme sahip olan Motorola Sparrow’un kredi kartı okuyucu, tarayıcı ve radyo frekanslarını tanımlama gibi akıllı telefonlarda dahi görülmeyen ilevleri bulunuyor.

Soft Phone (Yumuak telefon)

Tasarımcı: Jian Qian
Bu cep telefonu, kullanıcının el hareketlerine göre bir çarıyı balatıyor veya sonlandırıyor. Kordona ilitirilmi Bluetooth kulaklıı, elektromanyetik indüksyonla telefonu arj edebiliyor.

Nokia Eco Sensor Phone (Nokia ekolojik sensörlü telefon)

Nokia’nın Eco Sensor cep telefonunun; salınızı, çevreyi, yerel hava durumunu görüntüleyebilmeniz için bir dizi sensörü bulunuyor. Ayrıca Eco Sensor’unuzun topladıı çevresel verileri paylaabilir ve dier kullanıcıların paylatıkları verileri görebilirsiniz.

MacTab

Tasarımcı: Yann Le Coroller
MacTab’in taıma sırasında koruma kılıfı olarak kullanılabilecek inanılmaz incelikteki kablosuz klavyesi, birtakım mıknatıs ve diler sayesinde sabit duruyor. Bilgisayar, arka tarafında yer alan bir dayanak sayesinde dikey pozisyona getirilebiliyor.

LG Ecological Laptop (LG ekolojik dizüstü)

Yakıt pilleri ile çalıan ve OLED teknolojisi barındıran cihaz, 2006′da düzenlenen Red Dot Award yarımasında En İyi Konsept Tasarım dalında aday gösterilmiti.

Compenion Laptop Concept

Tasarımcı: Felix Schmidberger
Compenion, kayan bir dokunmatik ekran paneli ve OLED teknolojisi kullanan dokunmatik ekranlı bir klavye sunuyor. Bünyesindeki dokunmatik ekranlar, hem parmak dokunularına hem de “senstylus” ismi verilen kendi özel kalemine karı duyarlı.

Canvas Laptop Concept

Tasarımcı: Kyle Cherry
ok ince bir dokunmatik ekranı bulunan Canvas, gelecein konsept bilgisayarları arasında yer alıyor.

Nokia Morph

Nokia Morph; bir tablet bilgisayar, bir bileklik ve bir akıllı telefon olarak kullanılıyor. Nokia Aratırma Merkezi (NRC) tarafından Cambridge Nanobilim Merkezi ibirliiyle tasarlanan cihaz, nano düzeydeki teknolojileri birletirmeyi amaçlıyor.

BYB Balance Cell Phone

Tasarımcı: Bence Bogar
BYB Balance Cell’in özellikleri arasında, 2.8 inçlik bir ekran, 5 megapiksel dijital fotoraf makinesi, 512 MB RAM, Micro SD (T-flash) genileme yuvası, Wi-Fi destei, Bluetooth teknolojisi ve GPS özellikleri yer alıyor.

Asus Aura Concept Phone

Tasarımcı: Egy Studio
Navigasyon tuları ve kayan klavyesi olan hareket edebilen bir navigasyon modülü bulunan bu cep telefonu, cihazın tüm yüzeyini kaplayan 3.9 inç dokunmatik ekranı, 2 megapiksel kamerası, microSD hafıza kartı yuvası, GSM, UMTS, HSDPA, Wi-Fi ve Bluetooth balantısı özelliklerini taıyor.

Computer Table Lamp Concept (Bilgisayar masa lambası kosepti)

Tasarımcı: Prisma
Bu masa lambasının aynı zamanda taınabilir bir bilgisiyar özellikleri de var: disk sürücüsü, dokunmatik ekran ve entegre giriler…

Samsung AMOLED Concept

Cep telefonu ve fotoraf makineleri gibi elde taınabilen cihazlarda kullanılan AMOLED denilen bir teknoloji ile üretilen bu konsept bilgisayarın dokunma duyarlı klavyesi ile ince ve ık bir tasarımı var.