NOCS MP3 Docking Station (NOCS MP3 kenetleme istasyonu)

Tasarımcı: Nuno Teixeira
NOCS MP3 kenetleme istasyonu üst düzey ilevsellikle entegre bir amplifikatörü ve 43.3 inç uzunluundaki hoparlörleri, mükemmel bir ses kalitesi elde etmek için, biraraya getiriyor.

Peripheral Vision Eyeglasses (evresel görü gözlükleri)
Tasarımcı: Nike Hindsight
Bisikletçiler için çift odaklı olarak gelitirilmi bu gözlük sayesinde, normalde 180 derece olan görü alanı limitinin ötesindeki hareketleri tespit edebilmek mümkün oluyor. Gözlüün en büyük avantajları, yaklaan taıtlar için uyarı vermesi ve arkayı görebilmek için kafanızı çevirmek zorunda olmayıınız.

Time Tuner

Tasarımcı: Mehmet Gözetlik
Bir çeit masaüstü saati olan Time Tuner, USB kablosu aracılııyla yüklediiniz müzii çalabilme yeteneine sahip. Yüklenen müzikler, çalar saat için de ayarlanabiliyor. Tasarım, zamanın çizgisel akıı temel alınarak yapılmı. Dakika ve saat tek gösterge ile belirtiliyor.

Futuristic Bike Rack (Fütüristik bisiklet parkı)

Tasarımcı: Nikita Gutsalenko
Bisiklet park yeri olarak düünülen bu ürün, New York’ta düzenlenen bir yarıma için tasarlandı.

Equinox Watch Concept Design (Ekinoks saati)

Tasarımcı: Nuno Teixeira
Bu konsept saatte; sonbahar ve ilkbahar ekinokslarında, güne tam olarak ekvatorun üzerindeyken tüm kadranları bir güne saatindeki gibi sıralanıyor.

Portable PC with Projector (Projektörlü taınabilir PC)

Tasarımcı: Jinwoo Han
Bilgisayar, klavye ve projektör tek bir alette toplanıyor. Uçakta bile önünüzdeki koltuu yansıtma ekranı olarak kullanarak film izleyebilirsiniz.

Credit Card Piggy Bank (Kredi kartı domuzcuk bankası)

Tasarımcı: Denis Bostandzic
Bu küçük domuzcuu kredi kartınıza para transferi yapmak veya baı yapmak için kullanabilirsiniz.

PALA Suspension Lamp (PALA asma lamba)

Yüksek younluklu geniletilmi poliüretandan üretilen PALA, güzel bir indirekt aydınlatma olanaı sunuyor.

Steampunk My GPS

Tasarımcı: Kyle Fleischhacker
Steampunk temalı bu yön bulma cihazı, yön sorma ihtiyacına son veriyor. ift ekranlı görüntüleme ünitesi sayesinde tıpkı bir pusulaya benzetilen GPS Pathquest’te, pil gücünü muhafaza eden elektronik mürekkep bulunuyor. Cebinize sıabilecek kadar küçük olan Pathquest, Google Mapss’in navigasyon sistemini kullanıyor.

Sleek EGG Phone (Yumurta telefon)

Tasarımcı: Roman Tubl
Hem estetik hem de fonksiyonel bir tasarım olan EGG Cep Telefonu; dokunmatik ekranı, 3.2 MP kamerası, Bluetooth ve Wi-fi destei, 4GB hafızası, bilgi transferi ve telefonu arj etmek için USB portu ile kullanıcının yüzünü güldürecek tarzda bir telefona benziyor.

Sled Vehicle Concept (Kızak aracı konsepti)

Tasarımcı: Norio Fujikawa

Marguerite Bicycle Stand Design (Marguerite bisiklet parkı tasarımı)

Tasarımcı: Yoann Henry Yvon
Bu bisiklet parkı tıpkı bir papatyaya benziyor.

Futuristic Bridge (Fütürist köprü)

Tasarımcı: NEX mimarlık
Bu proje, Dublin’de bulunan Dodder nehri üzerine kurulması plananlanan yeni bir köprü için düzenlenen uluslararası tasarım yarımasında birincilik ödülünün sahibi oldu. Köprünün temel amacı, yayalara nehir manzarasının keyfini çıkarabilmeleri için çok sayıda oturma yeri salayarak, altyapı ve kamu konforunu biraraya getirmek.

MIESROLO

Tasarımcı: Uros Vitas
Tek taraftan destekli ilk sandalye tasarımı olan Miesrolo, 2008′de Belgrad’da düzenlenen bir tasarım yarımasında En İyi Bilimsel-Profesyonel alıma ödülünü aldı. Bu sandalye, tamamen katlanabilme özellii sayesinde her yere kolayca sıabiliyor

Audi O

Tasarımcı: Ondrej Jirec
ek bir tasarım örencisi tarafından tasarlanan Audi O konsepti için iPod’dan ilham alınmı. İnternet balantısı sayesinde içinde bulunan 650 GB’lık entegre hard sürücüsüne müzik indirilebilen araçta ayrıca iki veya daha çok sayıda Audi O’yu birbirine balamak için Bluetooth sistemi de bulunuyor. Aracın en güzel özellii ise DJ setiyle donatılmı olarak sunulması.

Aerodynamic Concept Car (Aeorodinamik araba)

Tasarımcı: Pierre Sabas
Hava akımı konseptiyle tasarlanan bu otomobilde yumuak çizgiler hakim. Sanatçı öyle diyor: “Uzay hissinin, bulunduumuz hacmin boyutuna deil, çevreye dair algımıza balı olduuna inanıyorum. Dolayısıyla yapısal çözümüm temel alınarak, tasarım ve sürü deneyimi açısından yeni çözümler hayal edebiliriz.”

BRB Evolution Concept Car

Tasarımcı: David Bailey
Uzaktan kumanda yardımıyla ortasından yukarıya doru ikiye katlanan BRB Evolution, böylece çok dar alanlara sıabiliyor. Elektrik veya hidrojenle çalıması öngörülen otomobil, Lamborghini Murcielago ve Peugeo 908′den ilham alınarak tasarlanmı.

BMW 2015 Concept Car

Tasarımcılar: Lukas Vanek ve Jai Ho Yoo
BMW firmasının Turin merkezli IED tasarım firmasıyla ibirlii yaparak gerçekletirdii 2015 BMW konsept otomobil yarımasında birincilii ZX-6 Concept adıyla bu tasarım kazandı.

Swatch “Infinity” Concept Watch (Swatch sonsuzluk konseptli kol saati)

Tasarımcı: Swatch
Bu saat daha önce gördüklerinize hiç benzemiyor. Infinity (Sonsuzluk) ismi verilen bu kol saatiyle video, mp3 müzik ve fotoraf dosyaları paylaılabiliyor. Saat, video oynatmakla kalmıyor aynı zamanda görüntü de kaydedebiliyor.

Nokia Aeon Concept (Nokia sonsuzluk konsepti)

Tasarımcı: Nokia
Nokia’nın sonsuzluk konseptli tasarımında bulunan dokunmatik ekran, telefonun bütün yüzeyini kaplayacak ekilde genileyebiliyor.

Ricavision Fridge Magnet (Ricavision buzdolabı magneti)

Buzdolabına yapıtırılan bir magnet olarak tasarlanan Ricavision’la film seyretmek, müzik dinlemek ve ufak notlar almak mümkün. Li-Ion pili sayesinde 16 saat boyunca arjı bitmeyen magnetin 3.5 inch boyutundaki ekranı, Vista iletim sistemi yüklü bilgisayarlarla kablosuz balantı kurarak takvim güncellemeleri yapmaya, e-postalara ve medya dosyalarına göz atmaya izin veriyor. Ayrıca kendi kalemiyle ekrana notlar alarak sanal bir Post-It ilevi görmesi de salanabiliyor.

Nokia 888 Phone

Tasarımcı: Tamer Kaıkçı
Gün içindeki ihtiyaçlarınıza göre ekillenebilebilen bir telefon olan Nokia 888, bilezik benzeri görünüüyle fark yaratacak bir tasarım olmaya aday. Sıvı pili, esnek dokunmatik ekranı, çevreyi anlayarak ona uyum salayabilen dokunmaya duyarlı gövdesi ve konumaları tanıma özellii ile Nokia 888 herkesin gerçek olmasını dileyebilecei bir telefon.

Vaio Zoom

Vaio Zoom, Macbook Air’den daha minimalist bir bilgisayar yaratmak için holografik teknoloji ile üretildi. Bilgisayar kapalıyken, ekran tamamen transparan, klavye ise opak oluyor.

P-Per Mobile Phone (P-Per cep telefonu)

Tasarımcı: Chocolate Agency
Bir baskı devre kartı, preslenmi polikarbonat geri dönüümlü titanyum, tüm telefonu kaplayan LED dokunmatik ekran olmak üzere dört tabakadan oluan P-Per, oldukça dayanıklı bir cep telefonu; ayrıca Wi-Fi ve canlı video içeriini destekliyor.

Sonic Chair (Sesli koltuk)

Tasarımcı: Holger Fritzlar ve designatics
Sonic Chair, evde ses sisteminin içine girip müzik dinlemeyi mümkün kılıyor. Entegre uydu hoparlörlerinin uygun yerletirilmesine balı olarak dinleme zevkini yükselten ürün, oturulan ve sırt dayanan bölümlerdeki hoparlörleri ile bas seslerin insanın içine ilemesini salıyor ve canlı performans izlenimi yaratıyor. Kapalı bir kutu eklinde olmamasına karın iki yönlü ses yalıtımı ile, çevre seslerin dinleme zevkini bölmesi veya sesin çevredekileri rahatsız etmesi engelleniyor. Kullanıcının dinledii müzik ya da dier ses içerii bulunduu noktanın dıında neredeyse hiç duyulmuyor. Sisteme MP3-çalar, dizüstü bilgisayar ya da Xbox gibi dier herhangi bir ses kaynaı balanabiliyor. 35 farklı renk seçenei sunan ve üzerine oturulan halkanın 350 derece döndürülebildii üründe kaplama için süet mikrofiber, poliüretan kaplanmı suni deri gibi çeitli seçenekler bulunuyor.

First-Grass Relaxation

Tasarımcı: Phillip Grass
Türbin delikleriyle bir jeti andıran bu aerodinamik kanepe tasarlanırken uçaklardan ve uzay gemilerinden ilham alınmı.