imdiye kadar deiik estetik uygulamalar için bıçak altına yatan kadınlar, bu sıralarda kalça ve yanaklarına gamze yaptırmak için plastik cerrahi merkezlerine akın ediyor.

zellikle genç kızların ilgi gösterdii bu uygulama ile 20 dakikada yanaa istedikleri ekilde gamze yaptırıyorlar.

Erkek ve kadınlarda gülünce yanak bölgesinde oluan kalçada ise belin arka kısmında bulunan çukurluklar olarak tabir edilen gamze, son günlerde yeniden moda olma yolunda. Estetik operasyonların son yıllarda ne kadar çeitlenirken, vücudun her bölgesine düzeltme, büyütme, küçültme ve gerdirme ameliyatları yapılıyor. Son dönemlerde gamze estetii konusunda ciddi talepler aldıklarını ve 20 dakikalık bir operasyonla isteyen gamze yaptıklarını söyleyen Estetik, plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanı

Doç.Dr.İbrahim Akar, “Estetik talepler konusunda çeitlilikte sınır yok. İnsanların hem fiziken hem de psikolojik olarak kendilerine güvenlerinin artmasında katkısı olan estetik operasyonlar konusunda karın germe, liposuction, meme büyültme-küçültme, burun bata olmak üzere, son dönemlerde gamze estetii konusunda da ciddi talepler alıyoruz. zellikle yanaklarına gülünce ortaya çıkan gamze isteyen kadınlar, 20 dakikalık lokal anestezi ile bu isteklerine kavuturuyoruz. Yüzde yapılan iki tür gamze uygulaması var. Birisi yanakta sürekli ortaya çıkan çukurluklar, dieri ise gülünce ortaya çıkanıdır ki, bize de en çok bu konuda talep geliyor. Yüz kasları arasında gülme esnasında etkin olanı tespit edildikten sonra dikiliyor. Böylece gülünce yanakta çukurluk oluuyor” dedi.

Giyim tarzları konusundaki moda uygulamaları ile birlikte özellikle genç kızların düük bel pantolon tercih edenleri, kalçalarına da gamze yaptırıyorlar. Gençlerin bunun kendilerini daha seksi gösterdiine inandıklarını söyleyen Doç.Dr.İbrahim Akar, belin arka kısmındaki kalça hattında istenilen bölgede derinin altındaki ya alınmak süretiyle çukur oluturulduunu belirtti.

AA
Kaynak:haberturk.com