Facebook’ta kim gerçek arkadaınız, kim deil örenmek mümkün. Tek ihtiyacınız bu basit bir araç…

Bugün kullanıcı sayısı 500 milyonu geçen Facebook çok sayıda insan için internetteki birinci adresi haline geldi. Oyunlar oynamak, arkadaları ile iletiimde kalmak ve beendii firma ve markaların paylaımlarını takip etmek için dünyanın en büyük sosyal a sitesinin sunduu sayısız avantaj bulunuyor.

Facebook’un belki de en önemli sorunlarından biriyse listenizde bulunan gerçek arkadalarınız ile bu konuda samimi olmayanları ayırt edebilmek. Bir kiiyi arkada olarak ekledikten sonra eer sizi arkadalıktan çıkartırsa normal artlarda bundan haberiniz olmuyor. Ama baımsız bir gelitiricinin hazırladıı ufak bir script bu konuda size yardımcı olabilir.

Unfriend Finder adlı bu ufak ve ücretsiz script ile daha önceden arkadalarınız arasında yer alan ama sonradan herhangi bir sebeple sizi arkadalıktan çıkartan kiileri görmeniz mümkün.

Bu ufak script’i Firefox, Chrome, Opera ve Safari ile kullanabilirsiniz. Unfriend Finder yüklendikten sonra tek yapmanız gereken Facebook sayfasını bir kez yeniden yüklemeniz. Karınızda script’in ilk mesajını göreceksiniz. Bu noktadan sonra Unfriend Finder sizin arkada listenizi inceleyecek ve birkaç gün sonrasında sizi arkadalıktan çıkartan olursa size haber verecek.