Evlilik merasimi belki de bir insanın hayatındaki en önemli anlardan biridir. İnsan hayatında belki de tek bir defa yaanan bu anı farklı sunabilmek için birbirinden ilginç alternatifler üretiliyor. Dünyadaki en uçuk evlilik merasimi acaba hangisidir diye merak ediyorsanız; ite sizler için küçük bir derleme…

1. Gotik düün
‘lünceye kadar beraberiz’ lafı nikah merasimlerinde klie haline gelmi bir laftır. Bu laftan yola çıkarak yaratılmı bu merasim gotik tarzda düzenlenmi. lümü çarıtıran tüm detayların kullanıldıı bu nikah, davetlileri biraz korkutuyor. Adams Ailesi görüntüsü veren bu çift nasıl bir depresyon içindeyse evlenmek için böyle bir tarzı seçmiler.

2. Zombi düünü
Az önce gördüünüz gotik tarzda düünün daha uç noktası ne olabilir diye düünüyorsanız ite cevabı. Zombi düünü. Voodoo inancına göre zombilik doaüstü güçler ve aman hekimlii vasıtasıyla, yaayanlar arasında korku yaratmak amacı ile ölü insan bedenlerinin yeniden canlandırılmasıdır. Bu tuhaf törende de ilginç bir organizasyon gerçekletiriliyor. Evlenecek olan çifte özel bir zombi makyajı yapılıyor. Düüne katılan davetliler de dilerse bu konsepte uygun giyiniyor.

3. Getto düünü
Herhalde maliyeti en düük düün ekli budur. Eer maddi sıkıntı çekiyorsanız bu konsepti kendinize uyarlayabilirsiniz. Yaratıcı ama ucuz birtakım fikirlerle düünü zenginletirebilirsiniz. Genellikle rap müziin tercih edildii bu merasimlerde gelinin ve damadın giydii kıyafetler de olabileceinin en ucuzu. İlk dans rap müzik eliinde yapılıyor.

4. Video oyunu konseptli düün
Video oyunları insanı elendirir ve düününüzde farklı bir elence ekli arıyorsanız bu formülü uygulayabilirsiniz. Birtakım absürtlükleri içinde barındıran bu tarz düünlerde oyunlardaki sanal dünya gerçee taınıyor.

Efsane oyun Mario’dan etkilenerek yapılmı birtakım örnekler bulunmaktadır. Düünde oyun oynayabilirsiniz. Davetliler oyunlardan tanıdıı karakterleri düünün içinde görebilmekteler. Oyun tutkunuysanız ve böyle bir düüne davet edildiyseniz en çok elendiiniz düün bu düün olabilir.

5. Maskot düünü
Herkesin hayatta bir maskot karakteri vardır. Peki bunu düününüze uyarlamayı hiç düündünüz mü Bu maskot karakterler genellikle çizgi film karakterleridir. Fotorafta da gördüünüz gibi bu karakterleri düünüzün konsepti haline getirip ilginçlik yaratabilirsiniz. Ciddiyetten belki biraz kopabilirsiniz ama elenceli bir karakterseniz neden olamasın

6. Vampir düünü
nlü roman serisi ‘Twilight’ dan esinlenerek uygulanmı. Vampirlerin bolca bulunduu bu seriyi düününüze uygularsanız fotorafta gördüünüz komik görüntüler ortaya çıkabilir. İsterseniz baka bir kitaptaki hikâyeyi de tabi ki uygulayabilirsiniz. Mesela ‘Yüzüklerin Efendisi’ veya ‘Harry Potter’.