Odanızı daha ferah göstermek için ııı yansıtan renkleri tercih edin. Duvar ve tavana aynı rengi uygularsanız tavan olduundan daha yüksek görünür.
Dar bir odayı daha geni göstermek için yer döemesinde nötr renkler ve tek tip malzeme kullanın. izgili bir halıyı odanın enine sermek, metrekareyi daha geni gösterir. Halıların, mobilya boyutlarından daha büyük olmasına da dikkat edilmeli.
Odanızın boyutlarını geri plana atmak için dikkati üzerine çekecek bir odak noktası oluturabilirsiniz. Bunun için, odanızın bir duvarına zıtlık yapacak bir renk uygulayabilir ya da televizyon ünitesi kullanabilirsiniz.
Geni alanları kaplayan desenli aksesuarlardan kaçının. Bunun yerine daha küçük alanlarda desen kullanın. Mesela, krem tonlarındaki bir kanepeyi desenli yastıklarla tamamlayın.
Uyumak ve çalımak için yeterli alanınız yoksa, katlanan paravanları tercih edin. Yatak olabilen kanepeler, küçük mekanlar için ideal mobilyalardır.
Dar bir odada birçok parçayı aynı mekana sıkıtırmak yerine, köe koltuu gibi mobilyalar kullanın. Odanızın uzun duvarı önüne yerletireceiniz bir kanepeye, orta sehpanın altına itilebilen minik puflar gibi portatif parçalar elik edebilir.
Yüksek mobilyalar dikkati alçak tavana çektii için, onları duvarınızın renk tonlarında boyayarak kamufle edebilirsiniz.
Bir mekanı canlı ve ııltılı göstermek için beyaz, krem ve açık sarı tonlarını seçin.
Farklı ve cesur tonlar kullanmak istiyorsanız, bunları tek bir duvarda uygulayın.
Kırmızı küçük mekanlar için zor bir renktir. Odanızın ferahlıını bozmadan bu rengi uygulamak istiyorsanız, kırmızıyı sadece aksesuarlarda kullanın.
Uzun ve dar bir odanın bitimindeki duvarı daha koyu bir tonda boyayarak, gözü mekanın içine çekebilir ve odanın kareye yakın algılanmasını salayabilirsiniz.
Mutfakta kullanacaınız boy dolapları mekanın düey yüzeylerini deerlendirir.
Camlı ve raflı büyük bir mutfak dolabı yerine kullanım alanı geni, düz hatlıları seçin.
Ayakla yükseltilmi mobilyaların altında kalan yüzeyleri bir an için görmek, mekanın daha hacimli algılanmasını salar.
Göz hizasındaki bölgeleri bo bırakın. Duvara monte edilmi ünitelerin kapı girilerinin karısında olmaması görüntü kirliliini engeller.
Odanın uzun duvarı önündeki uzun bir kanepe, gözün duvar boyunca gezmesini salar ve odayı büyük algılatır.
Tavana kadar uzanan açık renkli dar dolaplar ve çok ince kulplar düeysellii vurgular. Alçak seviyedeki mobilyalar da yükseklii pekitirecektir.
Boyuna çizgili desenler, mekanı yüksek gösterir. izgili bir halıyı mekan boyunca sererek veya alçak bir kanepeye enine çizgili yastıklar ekleyerek burayı geni gösterebilirsiniz.
Masa ve sandalyeleri duvara yaslamayın. Mobilyaları doru ekilde yerletirerek odanın kenarlarını ve köelerini belirsiz hale getirebilirsiniz.
Odadaki dar duvarın kapı aralıı varsa kapıyı veya pervazı duvarla aynı renge boyayın.
Evinizin planı elverdii ölçüde, cam tula veya buzlu camdan bölücü duvarlar ya da cam paneller kullanmak aydınlık bir mekan için idealdir.
Mobilya sayınızı sadece bir ya da iki büyük ana parçaya indirgeyin. Küçük parçalar mekanı karmaık gösterecektir.
Mutfak ve banyoda kullanılan küçük yer ve duvar karoları, yüzeylerin daha büyük algılanmasını salar. ünkü göz çok sayıdaki küçük karoyu, büyük bir mekanla özdeletirir.
Yumuak ııı tavana yönlendirmek için, dekoratif lambalar ve duvara monte edilen aydınlatmalar kullanmayı tercih edins.
Banyoda küvet yerine duakabin tercih edin. Küçük ve penceresiz banyolarda ıık bantlarını buzlu cam panellerin veya aynanın arkasına yerletirebilirsiniz.
Dıarıya bakan pencereler, gözünüzü oda sınırlarının ötesine taırken, saksılardaki bitkiler de ııı kesmeden doal sınırlar oluturur.
Krem ve kahverengi gibi renklerin uygulanması kolaydır. Evin bütününde kullanılmaya elverili olan bu tonlar, odalar arasındaki sınırları da belirsizletirir.
Depolama için en pratik ve ekonomik malzeme kutulardır. Bunları hem düzenli bir mekan oluturmada hem de dekoratif amaçlı kullanılabilirsiniz.

* kahverengi koltuk modelleri
* küçük salonlar için koltuk takımları
* dar mekanlar için yatak
* Küçük bir evi olduundan büyük gösterecek öneriler
* küçük tv üniteleri
* darmekanlara banyoduakabın
* küçük köe takımları
* dar mekanlar için genç odaları
* cam duvar üniteleri
* ankara siteler salon koltuk takımları

Bunlar İlginizi çekebilir

* Dar alanlarda pratik çözümler
* Tv nitesi Modelleri
* tv ünitesi fiyatları
* ocuunuza özel bir oda yapın
* RENKLERİN UYUMU
* istikbal mobilya modelleri, istikbal mobilya fiyatları, istikbal mobilya ürünleri
* TV niteleri
* Küçük evler, büyük çözümler!
* ikea ürünleri fiyatları, ikea ürünleri fiyatları ankara, adana, bursa
* Dekorasyonda son moda daınıklık
* zanotta onda kanepe fiyatları
* Sur Yapı Dora Park Evleri
* Sinan Kuran ile dekorasyon önerileri, sinan kuran dekorasyon, sinan kuran ev dekorasyonu, sinan kuran ev dekorasyon teknikleri
* Rüya gibi bir yatak odası için
* Mutfaınız için ipuçları
Kaynak:www.dekorasyonevi.net