http://www.mailce.com/wp-content/uploads/sevgili01.gif

İstatistiklere göre aldatan erkeklerin oranı giderek artıyor. Peki erkekleri aldatmaya iten nedenler neler Aldatan ve aldatılan ne yapmalı

Aratırmalara göre erkekler kadınlardan daha çok seksi düünüyor ve daha aktif.. Yeni bir seks pozisyonuyla karılatıklarında heyecan yaamak adına ‘hayır’ diyemeyebiliyorlar. Delicesine aık olduklarında ya da uzun süreli ilikilerde aldatmaya daha yatkın olabiliyorlar. İlikilerinde güç ve kontrollerini göstermek için de aldatabiliyorlar. Eer bir balılık sözü vermemise, ilikileri kolay sarsılabilir bir seviyede olabilir. Bazıları da gerçek bir balılıktan korktukları için aldatabilir.

Balılık onları korkutur, elerini aldattıkları sevgilileri ile asla çok duygusal ba kurmazlar. Sevgilileri onlara güvenmedii için nadiren vicdan azabı duyarlar ya da partnerlerinin öfkesiyle karılaırlar. Bu tür erkeklerin en büyük korkusu anlaamamaktır.
Erkekler yalandıkça korku ve kaybetme korkusu yaamaya balarlar. Onları yalı hissettirmeyecek eylere ya da ‘daha genç ve güzel’ birine ilgi duymaya balarlar.
Biyolojistler erkeklerin doası gerei aldatmaya meyilli olduklarını da belirtiyor.

Kadınlar tek eli yaayabildikleri halde, erkekler genetik olarak çok elilie yatkınlar..
Aldatmalar her zaman evlilik kötü gittii için olmaz ancak tabi tartımalı evliliklerde risk daha büyüktür. ou kadının en sık düüü ata metresin kendilerinden daha çekici olduudur. Aslında bu çok sık rastlanılan bir durum deil. Yenilik, farklılık ya da erkein daha çok motivasyona ihtiyacı olduu zamanlarda da ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda aldatma tekrarlanmayabilir.
Kim aldatırsa aldatsın bitmi olsa bile aldatma kırıcıdır. İki kadını idare edemeyen erkek, baladıı sıkıntılı noktaya geri döner. Yalnızlık ya da alkolü fazla kaçırmak gibi kendinizi aldatmaya müsait durumlara karı koruyun. Eer partnerinizin doru yoldan saptıını görüyorsanız, birlikteliinizi korumaya yönelik hareketler yapın. Sizinle daha uzun süre birlikte olması için seksüel ya da duygusal olarak ne yapmanız gerektiini örenin.

Partnerinizden üpheleniyorsanız, bir süre sizinle ya da sizsiz dıarı çıkmasına izin vermeyin. Kızgın ya da somurtarak evde oturmayın, birlikteliinizi devam ettirmek istiyorsanız ikinize yeniden fırsat verin. Onu gerçekten neden sevdiinizi anlatın.

Aldatan ne yapmalı

Sevgilinizi ya da einizi aldattınız ancak pimansınız. Ne yapmalısınız Sevgilinizden ayrılmalısınız. Bu kolay olmayacak. Sizi etkileyen biriyle ilikinizi bitireceiniz, onu ve heyecanlı seksi kaybedeceiniz için acı çekeceksiniz. Evliliinizi asla düzeltemeyebilirsiniz ancak einizin size ayrılmadan önce güvenmesini salayacaksınız.
Kalbini kırdıınız einizden çok özür dilemelisiniz. Onu harap ettiniz, güvenini yıktınız ve deersiz hissettirdiniz. Onun duygularını anlamaya çalıın ve bunun için ne kadar üzgün olduunuzu açıklayın.

Neden böyle yaptıınızı anlatın. Aldatmanıza neden olan ey çocukluk döneminden kalma bir sorun, yalanma korkusu, iletiim bozukluu muydu İlk ve son kez yaadıınızı açıklayın, tekrarlanmayacaını anlatın. Güvenini yeniden kazanmaya çalıın. imdi tamamen dürüst olma zamanı!
Açık, doru olun ve ona zaman tanıyın. Zamanla onu geri kazanabilirsiniz.

Aldatılan ne yapmalı

Unutmayacaksınız ancak baılayabilirsiniz. İhanetle yaralandıınızda ayakta durmakta zorlanırsınız. hereye ramen evliliinizi korumak istiyorsanız, onu affetmeye çalımalısınız. zürlerden sonra ne olduunu ve neyin deitiini anlamaya çalımalısınız. İhanetinden dolayı onu affetmeye çalımalı ve ona doru adım atmalısınız.
Arkadalarınızdan ve ailenizden destek alın. Sizi inciten ve geri dönen kiiyle yeniden balamak zaman gerektirir. Arkadalarınız, ailenizin arkanızda olduunu bilmek çok önemlidir.

Ona aık olduunuzu anlatın. Onunla gitmesine izin vermeyin ve ondan ayrılmak zorunda olduunu yoksa birlikte olamayacaınızı anlatın. Kırılmanızı ve öfkelenmenize ramen onu hala gerçekten sevdiinizi anlatın. İlikinizin daha iyi olması için balayacaınızı anlatın.
Hatasını sürekli yüzüne vurmayın.
Onunla yeniden birlikte olmak istiyorsanız suçlamalar ve öfkeyle dolu bir gelecek olmamalı. Aynı zamanda sürekli detaylarla ilgili sorular sormayın ve ne kadar aptal olduunu söylemeyin. İkinize yeniden mutlu olma ve yeni bir aık bulma ansı tanıyın. Eer bunları yapamayacaınızı düünüyorsanız belki de yollarınızı ayırmanızın zamanı gelmitir.