komik
Dünya’nın en komik ölümleri
Bir laf vardır. ‘lümün de hayırlısı olsun’ derler. Dünya üzerinde o kadar ilginç ölümler gerçekleiyor ki aırıp kalıyorsunuz. ‘lmenin 1001 Komik Yolu’ isimli kitap, gerçekten de birbirinden ilginç ölüm ekillerini sunuyor. İte kitapta yer alan ilginç ölümlerden bazıları…

ispirto

Bu ne biçim kanıt!
Hampshire’dan Michael Toye yakın bir dostuna beyaz ispirtonun yanıcı bir madde olduunu kanıtlamak için kendini bir bagajın içine hapsederek üstüne beyaz ispirto döktü. akın adamın bedeni bir anda alev alınca yanarak can verdi.

parasut

Paraütü unuttu!
Gökyüzü dalıı yapan tecrübeli hava akrobatı Ivan McGuire 1988 yılında Kuzey Carolina’da 3 bin metreden yapacaı atlayıı görüntülemek için harekete geçti. 3 bin metre yükseklikten kendini bolua bıran McGuire. Kamerasını unutmamıtı ama maalesef paraütünü unutmutu. Doal olarak yere çakılarak öldü.

havuz

Drenajzede!
59 yaındaki Kaliforniyalı, havuzun drenaj borusuna kapılınca canından oldu. Havuzun boaltım kanalındaki 300 lbs’lik çekim gücüyle bir anda neye uradıını aıran talihsiz adamın ince baırsakları dıarı fırlamı bile olabilir.

tavuk

i tavuk öldürdü!
Henri M’Bongo isimli tavuk hırsızı Kamerun’daki bir vukuatında çaldıı tavukları çi çi yemesi için zorlandı. Tavukların tüyünden ve kemiklerinden dolayı boulan hırsız çi tavuktan öldü.

tabut

Katil tabutlar!
Fransa’da cenaze görevlisi olan Marc Bourjade, tabutların tepesine dümesiyle can verdi. 1982 yılında gerçekleen olay sonrasında Bourjade’ın ölü bedeni de üzerine düen tabutlardan birine konarak topraa verildi.

kurutma-makinesi

Kendini kuruttu
Kurutma makinasının azizliine uarayan Ray Washbrook makinanın içine sıkımı pamukları temizlemek için sanayi tipi kurutma makinasının içine girdi. Yaklaık 20 dakika 110 derece ısıda dönen zavallı adam hemen oracıkta can verdi.

uyku

Kadın pedi öldürdü
Hampshire’da kronik horlama sorunu yaayan Mark Gleeson, bu kronik rahatsızlıından kurtulmak için bir gece kadın pedlerini burnuna tıkadı. Gleeson uykusunda boularak öldü.

ucak

İyilik, kötülük oldu!
Belçika’da bir hava gücü, Sudan’da yiyecek yardımı yaptıı sırada yiyecek kasalarını üç Sudanlı’nın üzerine düürerek, 3 adamın ölmesine neden oldu. İyilik için yapılan giriim ölümle sonuçlandı.

kartal

Kartalın kurbanı oldular
İran’da araba içindeki iki adam havada uçan kartalın azizliine uradı. Gagasındaki kobra yılanı bir anda düünce olanlar oldu. Aracın içine düen kobra tarafında ısırılan adamlar kartalın kurbanı oldu.

gulen-adam

Gülmekten öldü!
50 yaındaki Alex Mitchell, BBC’de yayınlanan komedi dizisine gülerken kalp krizi geçirerek öldü. ‘Gülmekten öldü’ deyiminin karılıını tam olarak sergileyen Mitchell, ‘Goodies’ dizisinin kurbanı oldu.