Tuhaf bir dünyada yaıyoruz. Her geçen gün birtakım aktivitelere alternatif üreten modern dünya, sonunda farklı konaklama alternatifi arayanlara da çözüm buldu. İte dünyanın farklı yerlerinde yer alan en garip oteller…

Dev köpek; ABD’nin Idaho eyaleti

Köpekler için özel olarak dizayn edilmi bu otelin mimari yapısı da köpek eklinde. Bahçesinde bir köpek parkı da bulunan bu otelde herey köpeklere özel…

Kanal borusu; Avusturya

Farklı tasarımı olan bu otel de Avusturya’nın Ottensheim kentinde yer alıyor. Burada yer alan bir parkın ortasında konumlanmı bu otelde odalar kanalizasyon borusu eklinde. Portatif bir görünüme sahip bu odaların içinde sadece yatak bulunuyor.

Vinç; Hollanda

Dev bir vinç görünümündeki bu otelde odaların yer aldıı bölüm kabinlerden oluuyor. Odaların içine konan kontrol dümeleri vincin istediiniz gibi hareket etmesini salıyor.

Fener otel; Hollanda

Bu otel de yine Hollanda’da. Oldukça lüks bir görünüme sahip bu otelde kalmak da oldukça pahalı. Panaromik manzaraya sahip fener kulesi aslına uygun bir ekilde ina edilmi.

Cankurtaran botu; Hollanda

Yine ilginç bir tasarım ve yine Hollanda’da. Su üzerinde farklı bir tatil arıyorsanız eer hemen rezervasyonunuzu yaptırın.

Bot otel; Yeni Zelanda

Yeni Zelanda’daki ayakkabı eklindeki bu irin bina aslında bir otel. Sadece tek bir çifte hizmet eden bu otelde çift kiilik bir yatak ve bir koltuk bulunuyor.

imendifer; İngiltere

Tren kompartımanını otele çevirirseniz ite böyle bir görüntü ortaya çıkar. İngilere’nin Petworth İstasyonu’nda yer alan bu otel ilginç bir görüntüye sahip.

Aaç otel; Hindistan

Hindistan’daki bu ilginç yapı da tamamen güne enerjisiyle çalııyor. Aaçtan yapılmı ve içinde dev aaç gövdelerinin bulunduu bu otel ekolojik sistemle çalııyor.

Maara otel; ABD

Bir maara en fazla ne kadar lüks olabilir diye düünüyorsanız bu otele bir uramanızda yarar var.

Eskimo evi; Kanada

Kanada’daki bu buz otel buz maaralarından oluuyor. Souktan holananlar için.

Arena otel; Meksika

Uzunca bir süredir kullanılmayan bu arena 17′nci yüzyıldan kalma. Bugün ise otel olarak kullanılıyor.

ılgın Ev; Vietnam

ılgın ev olarak adlandırılmı bu otel 17 yıl önce ina edilmeye balanmı ama hala bitirilememi. Balık azına benzer bir girii olan bu otel hayvan figürlerinden oluuyor.