sendrom

En garip hastalıklar

Dünya üzerinde çeit çeit insan olduu gibi çeit çeit de hastalık mevcut. Birazdan okuyacaınız hastalıklar belki de bugüne kadar hiç duyamdıınız rahatsızlıklar. Hepsi de gerçek! İte o inanması güç salık sorunları…

kurt adam

Kurt adam sendromu

İki yaındaki Abys DeJesus’un yüzünde uzun tüyler çıktı. Doktorlar küçük çocuun kurt adam sendromu olarak bilinen hastalıa yakalandıını belirttiler. Hastalıın en belirgin özellii yakalanan kiinin kurt görünümüne bürünmesi olarak gösteriliyor. Tüm yüzü kıllarla kaplanıyor.

mavi cilt

Mavi cilt sendromu

Kentucky’nin dalık bölgelerinde 1960′larda mavi derili bir ailenin yaadıı kefedildi. Birçou 80 yaına kadar yaayan bu grubun mavi tenleri dıında hiçbir salık sorunu bulunmuyor. Mavi derili olma özellii dier jenerasyonlara aktarılan bu ailenin bazı fertlerinde mor ve çivit rengi de görülüyor.aliced

Alice Harikalar Diyarında sendromu

Alice Harikalar Diyarında sendromu vücut imajı ve ekliyle ilgili algı yanılsamaları ile (makropsi veya mikropsi) giden tuhaf bir sendromdur. Hastanın zaman, boluk ve vücut görüntüsü algısı bozuk. Hastalar vücut ekillerinin ve ölçülerinin deitii algısına kapılıyor.

vampir

Vampir hastalıı

Bu hastalar gün ııına aırı duyarlı oldukları için, güne ııına en küçük bir maruz kalma bile vücutlarında ciddi ekil bozukluklarına yol açabiliyor. Bu bozukluklar arasında yüz derisinde çatlamalar, burnun ya da parmakların dümesi, dudakların aırı gerginlemesi ve di etlerinin çekilmesi sonucu dilerin aırı sivri görünmesi gibi durumlar var.

sendromm

Sıçrayan Fransız sendromu

Hastalıın kökeninin nörolojik mi yoksa psikolojik mi olduu bilinmiyor. Bu rahatsızlıa yakalanan kiiler hereye aırı tepki veriyor. Bir çeit refleks sorunu olarak görülen bu hastalıkta kiiler ani uyaranlara karı aırı ve beklenmeyen bir tepki gösteriyor. Rahatsızlık duygu ve zekayı etkilemez. Kalıtsaldır ve yaam boyu sürer.

fil hastalıgı

Fil hastalıı
Tropikal ülkelerde görülen bir asalak hastalııdır. Hastalıın nedeni ise solucanlardır. Solucan, çoalmak için yumurta bırakır. Bunlar larvalara dönüür. Larvalar, sivrisineklerle taınır ve sinein soktuu insanlara geçer. Daha sonra lenf sistemine yönelirler ve orada geliip erikin solucanlar haline gelirler.

Erikinler bir yıl kadar süren bir dönemden sonra kana da karıabilirler. Ancak asıl hasar bıraktıkları yer lenf yollarıdır. Solucanlar genellikle lenf damarlarını tıkayıp iltihaba yol açarlar. Sonuç olarak da, genellikle bacakların alt kesiminde ve üreme organları çevresinde arılı ilikler ortaya çıkar.

yürüyen ceset

Yürüyen ceset sendromu

Bu hastalıa yakalanan insanlar genellikle öldüklerini düünüyorlar. Vücutlarından bir parçanın kaybolduunu veya ruhlarını kaybettiklerini zannediyorlar. Kotard sendromu olarak da bilinen bu rahatsızlıa izofren hastalarında daha çok rastlanıyor.