aile
AİLE FİLME DAVA ATI

1996 senesinde Patsy Ann Byersin ailesi Oliver Stone, Warner Bros ve Katil Doanlar adlı filmin yapımında ismi geçen herkese belirsiz bir miktar için dava açtı.

Aile, filmin Sarah Edminson ve Benjamn Darrusun bir soygun sınrasında Edmonsonun Byersi bire soygun sırasında vurmasına neden olan bir suç çılgınlıına sebep olduunu ve onu göüsten aaısının felç olmasına neden olduunu iddia etti. Dava, Haziran 2002de Louisiana yüksek mahkemesinin Oliver Stone ya da yapımcı irketin filmi yaparken amaçlarının iddete yol açmak olmadıını ve bu olaydan filmin sorumlu tutulamayacaını söyleyerek düürüldü.

sexy-kadin

BİRA İRKETİNDEN GELMEYEN GZEL KADIN

1991 yılında Richard Overton, Budweiser adlı biranın yaratıcı irketi Anheuser-Buscha 10000 $lık dava açtı.

Nedeni ise, biranın reklamlardaki gibi gerçek hayatta güzel kadınlar getirememesiydi. Overton, moralinin bozulduunu ve stres olduunu iddia etti. Ayrıca hayallerinin gerçeklemesi için sürekli bira içmesiyle de finansal kayba girdiini iddia etti. Dava reddedildi.

zenci

65 MİLYON DOLARLIK KLOT

Washingtonda hakimlik yapan Roy Pearson, bir aile tarafından iletilen kuru temizleme dükkanına, yıkanması için verdii külotlarını kaybettii için 54 milyon dolarlık dava açtı.

Dava, Güney Koreli iletme sahiplerinin sinirini bozdu ve hakimin barodan ihraç edilmesini talep etti. Dava, bölge hakiminin durumu saçma bulmasıyla düürüldü. Ancak Pearson temyiz mahkemesine gideceini söyledi.

dar koltuk

HAVAYOLLARI İRKETİNDEN DARLIK DAVASI

2004 yılında Jerome ve Judith OCallaghan çifti American Airlines adlı havayolu irketini bindikleri Paris uçaında reklamlarda söyledikleri gibi geni koltuk arası olmadıı için 100 bin dolarlık tazminat davası açtı.

ift, dokuz saatlik uçuun onlarda sırt ve bacak arısına yol açtıını iddia etti.

dava

NEDEN TECAVZ ETMEMİ ENGELLEMEDİNİZ DAVASI

2002 yılında bir hastanede tedavi gören bir kiiye tecavüz ettii için Sanduskyde 10 yıllık hapis cezasını çeken bir adam, olayın gerçekletii hastaneyi, neden hastanıza tecavüz etmemi engellemediniz davası açtı.

Edward Brewer hastaneye 2milyon dolarlık tazminat davası açtı. İddiası ise hastanenin vurdumduymaz omasıydı. Hakim, hastanenin olayla bir ilgisi olmadıını ve Brewerin suçlu olduuna karara verdi.

batman

BATMAN, BATMAN’E KARI

Türkiyenin güney dousunda bulunan Batman ehrinin valisi, Christopher Nolan ve Warner Bros irketini The Dark Knight filmi nedeniyle dava etti.

İddiası ise, filmde ehrin ismini izin almadan kullanmalarıydı.

playboy

77′LİK PLAYBOY 19′LUK KIZLA İLİKİYE GİREMEDİ DAVA ATI

Yalı Alman Playboy Rolf Eden, 19 yaındaki bir kızı, onunla ilikiye girmedii için dava açtı.

Nedeni ise, kızın ona, çok yalı olduu için ilikiye giremeyeceini söylemi olması. Eden, genç kızı ya ayrımcılıı yaptıı için dava etti.77lik Playboy, 19lık kızla ilikiye giremeyince dava etti.

bacak

KUCAK DANSI DAVASI

2008 yılında otuzlu yalarındaki evli bir finans uzmanı, striptiz kulübünü dava etti.

Nedeni ise yaptırdıı kucak dansı sırasında, dansçı kızın ayakkabasının topuunun gözüne çarpması ve ciddi yaralanmaya yol açması.

dava9

FARE BLMNE DAVA

2005 yılında NBCde yayınlanan reality ov porgramı Fear Factorun bir bölümünü izledikten sonra Austin Aitken, kanala 2,5 $ milyon tazminat davası açtı.

İddiasıysa doranmı fare yiyenlerin kendi psikolojisini bozduu ve salık sorunları çekmeye balamasıydı Dava, hakime o kadar saçma geldi ki Aitken, hakim tarafından mahkeme salonundan kovuldu.

bobrekdavasi

BBREİMİ GERİ İSTİYORUM

Doktor Richard Batista, karısından gelen boanma davası belgelerinden sonra, ona dört yıl önce verdii bir böbreinin parasını istemek için dava açtı.

Doktorun istei ise 1,5 milyon dolardı.