Singapur
Neredeyse hiçbir doal afetin yaanmadıı ülkede, yasalara büyük bir saygı gösteriliyor. Olası terörist saldırılarını da sıkı güvenlik sistemi sayesinde önleyen ülkede baınıza gelebilecek en kötü ey; güne çarpması ya da lüks maazalarda kredi kartı limitinizi doldurmanız.

İzlanda
Dünyanın ekonomik krizden en kötü etkilenen ülkesi olan İzlandada, suç oranlarında herhangi bir artı görülmedi. Tam tersine, eitim seviyesinin oldukça yüksek olduu ülkede vatandalar, suç ve kargaaya yol açabilecek sosyal problemleri ortadan kaldırmak için ellerinden geleni yapıyor.

İsviçre
Dünyanın en güvenli ülkeleri listesinde bu tertemiz ve düzenli ülkeye yer vermemek elbette olmaz. İsviçrede dikkate etmeniz gereken tek ey hazımsızlık sorunu yaamak istemiyorsanız çok fazla fondue yememek.

Bhutan
Asyanın en mutlu ülkesi seçilen Bhutan, aynı zamanda Asyanın en güvenli ülkelerinden biri. lke, maddi zenginlik açısından fakir olarak deerlendirilse de, güçlü Budist inancı ve aile baları onu, dünyanın manevi yönden en zengin ülkelerinden biri yapıyor

Mauritius Cumhuriyeti
Afrikada suç oranının en düük olduu yer Mauritius Cumhuriyeti ve eysel Adaları. Fakat, Mauritius Cumhuriyeti Hint Okyanusunda eysel Adalarına göre daha güneyde yer aldıı için tehlikeli korsanlardan çok daha uzaklarda. Interpol raporuna göre Mauritiustaki suç oranı, Japonyadakinden çok daha düük.

Yeni Zelanda
Yeni Zelanda, batı dünyasının suç oranı en düük ülkelerinden biri. Tropik hortumların yaanmadıı ülkede, ölüme yol açan en son depremse 1968 yılında yaanmı

Kıbrıs
Güçlü ekonomisi, aile baları ve mükemmel eitim sistemiyle Kıbrıs, çalkantılı Orta Douda yer alan sakin bir cennet.