Albert Einstein çou insan tarafından dahi olarak görülür. u ana kadar yaamı en etkili bilim insanı olmanın yanında teorik fizikçi, filozof ve yazardı. Bilime birçok katkı salamı Einsteinın baarı sırlarını merak ediyor musunuz İte Einsteindan 10 hayat dersi

1. Merakınızın peinden gidin
Benim özel bir yeteneim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım.
Sizin merakınızı çeken nedir Neyi en çok merak ediyorsunuz Benim merak ettiim neden bazı insanların baarılı olup bazılarının olamadııdır. Bu yüzden yıllarca baarı üzerine çalıtım. Merakınızın peinden giderseniz baarıya ulaırsınız.

2. Azim paha biçilmezdir
ok zeki olduumdan deil, sorunlarla uramaktan vazgeçmediimden baarıyorum.
Belirlediiniz yolun sonuna ulaacak kadar sabırlı mısınız Posta pullarının gidecei yere varasıya kadar mektuba yapııp kalmasından ötürü çok deerli olduu söylenir. Posta pulu gibi olun ve baladıınız ii bitirin.

3. Bugüne odaklanın
Güzel bir kızı öperken düzgün araba kullanan birisi, öpücüe hak ettii dikkati vermiyor demektir.
İki atı aynı anda süremezsiniz. Bir eyler yapabilirsiniz ama her eyi yapamazsınız. imdiye odaklanın ve bütün enerjinizi u anda yaptıınız ie verin.

4. Hayal gücü güç verir
Hayal gücü her eydir. Sizi bekleyen güzelliklerin önizlemesi gibidir. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir.
Hayal gücünüz geleceinizi belirler. Einstein öyle der: Zekanın gerçek göstergesi hayal gücüdür, bilgi deil. Bu yüzden hayal gücünüzün hantallamasına izin vermeyin.

5. Hata yapın
Hiç hata yapmamı bir insan yeni bir ey denememi demektir.
Hata yapmaktan korkmayın. Eer nasıl okuyacaınızı bilirseniz hatalar sizi daha iyi bir konuma getirebilir. Baarılı olmak istiyorsanız yaptıınız hataları üçe katlayın.

6. Anı yaayın
Ben gelecei hiç düünmem, ne de olsa gelecektir.
Gelecei ayarlamanın tek yolu olabilidiiniz kadar imdide olmaktır. u anda dünü ya da yarını deitiremezsiniz. nemli olan tek an imdidir.

7. Deer yaratın
Baarılı olmaya deil, deerli olmaya çalıın.
Zamanınızı baarılı olmak için harcamayın, deerler yaratın. Eer deerli olursanız baarı kendiliinden gelecektir.

8. Farklı sonuçlar beklemeyin
Delilik: Aynı eyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek.
Hergün aynı rutinde yaayarak farklı görünmeyi bekleyemezsiniz. Hayatınızın deimesini istiyorsanız kendinizi deitirmelisiniz.

9. Bilgi deneyimden gelir
Bilgi malumat deildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir.
Bir konuyu tartıabilirsiniz ama bu size sadece felsefi bir anlayı kazandırır. Bir konuyu bilmek istiyorsanız onu deneyimlemelisiniz.

10. Kuralları örenin, daha iyi oynayın
Oyunun kurallarını örenmek zorundasınız. Böylece herkesten iyi oynayabilirsiniz.
Yapmanız gereken iki ey var. Birincisi oynadıınız oyunun kurallarını örenmek. İkincisi ise oyunu herkesten iyi oynamayı istemek. Bu iki eyi yaparsanız baarı sizinle olur!