makyaj

Rujunuz dudak kenarlarınıza mı tatı

nce çubukla taan kısımları temizleyin; sonra pamuklu çubuun ucuna bir parça fondötene batırıp lekeleri kapatın, pudralayın, rujunuzu yenileyin.

Rujunuza kalıcılık

Rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza biraz fondöten sürüp pudralayın. Bir kat ruj sürün, fazlasını almak için iki dudaınızın arasına bir kaıt mendil koyup dudaklarınızı bastırarak kapatın, 2.katı uygulayın.

Rujunuz dilerinizi mi boyuyor

Kötü bir görüntü ama önlemi çok kolay: rujunuzu sürdükten sonra ba parmaınızı azınıza koyun (çocukların parmak emdii gibi) ve dudaklarınızı sıkıca kapatın. Rujunuzun fazlası parmaklarınıza çıkacaktır.
Rujunuzu belirginletirmek için
Ruj renginize uyumlu bir dudak kalemiyle tüm dudaınızı boyadıktan sonra rujunuzu uygulayın. Daha belirgin ve çarpıcı bir renk elde edeceksiniz.

Parlak dudaklar

Pek kalıcı olmayan dudak parlatıcılarının yerine, dudaklarınıza vazelin sürün. Hem parlaklık daha kalıcı olacak, hem de dudaklarınız yazın güneinden, kıın da souundan korunmu olacak.

ok doal bir görünüm için

Dudaınızın doal kırmızısına çok yakın bir ruj rengi seçin. Ruju sadece alt dudaınıza sürüp dudaklarınızı birbiri üstene kapatıp sıkın. st dudaınıza geçen ruju parmaınızın ucuyla hafifçe yayın

Dudaklarınıza İstediiniz ekli Verin

Dolgun Dudakları İnceltin

Dudaklarınızı olduundan daha ince göstermek istiyorsanız:

– Dudak kenarlarınıza hafifçe fondöten sürün.
– Dudaklarınızı, rujunuza uygun renkte bir dudak kalemiyle üst dudaınızın doal çizgisinin hemen altından, alt dudaınızın ise hemen üstünden çevreleyin.
– Dudaklarınızın yeni çizgisine sadık kalarak rujunuzu sürün. Mat rujlar tercih edin. Ruju fırça ile uygularsanız daha iyi sonuç alırsınız.

Dudaklarınızı Dolgunlatırın Dudaklarınızı olduundan daha dolgun göstermek istiyorsanız:

– Dudaklarınızı, rujunuza uygun renkte bir dudak kalemiyle doal çizgisinin tam üstünden çevreleyin.
– Dudaklarınızın yeni çizgisine sadık kalarak rujunuzu sürün. Parlak ve açık renkler kullanın. Koyu renkler dudak hacminizi küçültür. Koyu renk kullanmak zorundaysanız, dudaklarınızın ortasına daha açık bir renk veya parlatıcı sürün.