Hızlı zayıflamak için salıklı bir yöntem yok mu peki Bu yazıyı okurken özel bir besin veya kullanacaınız bir ilaç tabi ki önermeyeceim. Salıklı bir ekilde daha hızlı zayıflamak için yine doru besinleri tüketmeli ve her gün yediiniz fazlalıkları atmalısınız. Maalesef alıkanlıklarınızı deitirmediiniz sürece baka bir yöntem yok.

Haftada 0.5 ile 1 kg olmak üzere ayda 2-4 kg vermek salıklıdır. Ama ayda verilecek kilonun 4 kga kadar çıkmasına bile gerek yok. ünkü artık bütün dünyada salık profesyonelleri insanların ne kadar yava kilo verirlerse kiloyu o kadar iyi koruyabildiklerini savunmaktadırlar. Haftalık 0.5 kg lık kilo verme hızını 0.25 gr a bile düürmektedirler. Bende klinik tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki ayda 2-2.5 kilo vermek en idealidir. ünkü 3-4 aylık bir zaman diliminde alıkanlıkların deimesi zor ve verilen kilonun geri alınması daha yüksek oranda. Kaldı ki 1 yıl bile insan hayatında kısa bir zamandır,bu kadar sürede bebeklikten beri oluan yeme davranılarını deitirmek çok zordur.

Biraz daha hızlı zayıflamak için en azından salıklı bir program, almanız gereken temel besinleri almalı ve vücut direncinizi kırmamalısınız. Bunun için u eklide bir program olabilir ama herkesin beslenme programı özeldir ve salık durumuna göre düzenlenmelidir.

Sabah kahvaltısında; kepekli tost veya yasız süt ile müsli / tahıllı gevrek olabilir
le yemeinde; eer iyerinizde yemek yiyorsanız ana yemein yanında pilav, makarna veya börek gibi karbonhidratlı yemekleri yemeyip 1-2 dilim kepekli ekmek, mutlaka yourt ve salata yemee çalıın. Yemeklerin yaını ve salatanın yaını azaltmanız daha az kalori almanızı salar.

Ara öün; mutlaka almalısınız çünkü eve aç gitmemeniz akam yemeinizi fazla yemenizi önler. Ara öün olarak küçük bir sandviç, kepekli bisküvi gibi posalı bir karbonhidrat almanız sizi daha çok tok tutacaktır.

Akam yemeinde; az yalı bir sebze yemei veya dönüümlü olarak 70-80 gr ı geçmeyecek ızgara et / tavuk veya balık, yanında yine yourt ve 1-2 dilim ekmek olabilir

Yemek sonrasında; meyve ve 2-3 tane kepekli bisküvi veya grisini yemeniz son ara öün olarak gece acıkmanızı önler. Yasız 1 bardak süt de içebilirsiniz.Bu ekildeki beslenmenize biraz da hareket eklerseniz en azından daha salıklı kilo verirsiniz. Bunun yanında herhangi bir ey almanıza gerek yoktur.