Geceleri bile doayla iç içe olmaya devam etmek isteyenler için effaf çadırlar tasarlandı.

Kamp yapmayı seven ve geceleri çadırlarındayken bile doayla iç içe olmaya devam etmek isteyenler için effaf çadırlar tasarlandı.
Her ne kadar iç dekorasyonuyla doa temasından uzaklaılmı olsa da tabiatı ve konforu aynı anda isteyenler için bu yeni çadırlar birebir.
İçinde giysi dolapları, raflar, elektrik, çift kiilik yatakla sıradan bir çadırdan ziyade otel odasını andıran, ama effaflııyla doayla kampçının arasındaki engelleri yıkan baloncuk görünümlü çadırlar, müterilerini bekliyor.

Bu yıl kullanıma açılan çadırlar, Fransa’da gecelii yaklaık 930 Türk Lirası’na kiralanabiliyor.
Fransız tasarımcı Pierre Stephane Dumas, ‘BubbleTree’ adlı çadırlar için “Gece yıldızlarla dolu bir gökyüzünün altında uyumak ya da günein douunu izlemek çok fazla insanın yapamadıı bir ey. Normal bir çadırda ya da karavanda bunları kaçırabilirsiniz. Bu nedenle bu deiik çadırları tasarladım. adırlar, bir yatak odası rahatlıında yıldızların altında uyuma imkanı sunuyor” diyor.
İki kiilik çadırlar, küçük bir çocuk odası olacak ekilde dönütürülebiliyor. adırların sunduu 360 derece doa manzarası, birçok otel odasının sahip olamadıı bir nitelik.

Dumas, daha fazla mahremiyet isteyen müterileri de unutmayarak, onlar için ‘koza’ versiyonunu yaratmı.
Bu versiyonun etrafı kapalı ve sadece gökyüzüne bakan kısım açık. Böylece çadırda kalanlar dıarıdan görülemiyor.
Bir baka tasarım ise bir odadan ziyade villayı andırıyor ve banyo ya da küçük bir oda olarak kullanılabilecek ilave bir alana sahip.
Balon çadır iirildiinde hava kilidi ve sessiz pomba ile eklini koruyor. Sessiz pompa, etrafı saran duvarlara sürekli bir basınç uyguluyor.
Dıarıdaki ses minimumda tutulurken, içerideki sesler büyütülüyor, bu da Dumas’a göre konukların fısıldayarak huzur dolu bir atmosfer yaratmasını salıyor. İsteyen yaklaık 17 bin Türk Lirası’na çadırlara sahip olabiliyor.