mısır gevregi

İnternet üzerinde kısa bir arama sonucu yüzlerce afrodizyak listesi bulunabiliyor. Peki ya karı listeler İte cinsel istei azaltan ya da dier adıyla anafrodizyak 11 yiyecek:

1. Mısır gevrei

John Harvey Kellog, belki de en çok bilinen cinsel dürtüyü azaltan yiyecein mucidi. Ona göre seks ve mastürbasyon, ruhsal ve fiziksel rahatsızlıkların kaynaıydı ve bu yüzden bu dürtülerin bastırılması gerekiyordu. Harvey Kellog da ekersiz ve etsiz bir sabah kahvaltısının cinsel istei azaltıcı etkisi olacaını düünerek mısır gevreini icat etti.

cintonik

2. Cin tonik

Tonie tadını veren kinin maddesinin, testosteron hormonunu düürücü etkisi olduu bilinmekte. Dier taraftan alkolün fazla tüketiminin cinsel yaama etkisi ise baka bir gerçek. İte bu iki maddenin bir araya gelmesi, libidonuzun ba dümanı cin tonii ortaya çıkarmakta.

soya

3. Soya fasulyesi

Doulu rahipler soyayı oldukça çok tüketirlerdi çünkü soya fasulyesinin cinsel dürtüleri azaltacaına inanırlardı. Bir baka bilinmesi faydalı olacak bilgiyse, en büyük soya fasulye üreticisi firmanın yine John Harvey Kellog tarafından kurulmu olması.

potasyum

4. Güherçile

Güherçile, potasyum nitratın halk arasında bilinen ismi ve barut yapımında en fazla kullanılan madde. Potasyum nitratın kas gevetici ve saldırganlıı azaltıcı bir özellii bulunması çou insanın onu anafrodizyak bir madde olarak bilmesine sebep oluyor.

nane

5. Nane

ok fazla nane tüketimi libidonuz için kötü olabilir. Mentol içeren nane testosteron oranın azalmasına ya da bilindii gibi vücudun soumasına sebep oluyor.

kini

6. Kini

Doulu din adamları cinsel dürtüleri yatıtırdıı inancıyla bol bol kini yerlerdi. Kiniin tam aksi yönde etkileri olduu da iddia ediliyor. Ama siz yine de çok fazla tüketmemeye özen gösterin.

mısır unu

7. Mısır unu krakeri (Graham cracker)

1820lerde yaayan Papaz Sylvester Graham kendince herkesin sekse neden bu kadar dükün olduunu sorguladı. Bu soruya bulduu cevap da et tüketimi oldu. Graham insanların et yemelerini azaltmak için böyle bir bisküvi üretmeye baladı.

bamya

8. Bamya

Bamya sakinletici özellii sebebiyle ruh haliniz için faydalı olabilir ama fiziksel etkileri için aynı eyi söyleyemeyiz. Cinselliinizi düünüyorsanız bamyadan uzun durun.

meyan

9. Meyan kökü

Az miktarda tüketildiinde bir yan etkisi görülmese de çok miktarda yenilen kara meyan kökü libidonuzun dümesine neden olabilir. Neyse ki tadı ho olmadıından fazla miktarda tüketmeniz pek mümkün deil.

ton balıı

10. Ton balıı

Bilimsel bir gerekçesi olmasa da ton balıının cinsel isteksizlie neden olduu düünülüyor. Bunun nedeniyse tatsız-tutsuz olması ve kokusunun bizi cezbetmemesi olabilir.

tahıl gevregi

11. Tahıl gevrei (Granola)

1863 yılında James Caleb Jackson Amerikadaki ilk souk tahıl gevreini üretti ve buna Granola ismini verdi. Bu gıdanın cinsel dürtüleri azaltacaına inanıyordu. Fakat cinsellii öldürdüüne dair kesin bir kanıt yoktur. ok tüketilen tahıl gevrei, ismi Granolaya deitirildikten sonra Kellog tarafından pazarlandı.

ekolay