Rezene:
Bilinen en eski afrodizyaklardan olan rezeneden hergün bir parça tüketilmesi cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay da yapılır.

Bitki ayları: Vücuttaki sıvıların akıını hızlandıran bitki çayları içilince, kan dolaımı hızlanır tutkularda ve heyecanlarda artı olur. Enerji seviyesini de yükselten bitki çayları seks yaamını canlandırır.

Limon: Yemeklerde kullanılan limon tuzu ve limon suyu, seks gücünün artmasında olumlu etki yapmaktadır…

TANE KARANFİL: En güçlü doal afrodizyaklardan birisi olan karanfil tanesi, yorgunlua karı da iyi gelmektedir.

HAHA TOHUMU: En önemli cinsel performans artırıcılardandır.

MELEKOTU: 18. Yüzyılda kadınların cinsel isteksizliini iyiletirmek için kullanılan melekotunun kökü, her zaman için kalp zayıflıklarını önleyici bir etkiye sahiptir.

MİNE İEİ: Mine çiçeinin kıyılmı uçlarının, kaynatılması veya arabın içine batırılması afrodizyak etkilere sahiptir.

POLEN: Son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında, belli ölçüde testosteron ve dier cinsiyet hormonları bulunur.

YOHOMBİN Afrikadan bütün dünyaya yayılan yohombin bitkisi halk arasında kadınlarda cinsel soukluun giderilmesi için, erkeklerde ise cinsel performansı artırmak amacı ile kullanılır. Meyan kökü ile karıtırılan yohimbe böbrek ve idrar yollarını rahatlatmaktadır.

KİNİ: zellikle kadınlara keyif veren kurutulmu kini tanesinin, arabın içine katılarak içilmesi önerilmektedir. Aırı kullanılması erkeklerde ters etkilere sebep olabilir.

AKIR OTU: Cinsel gücü ve istei artıran, etkili afrodizyak bir bitkidir. Aynı zamanda sperm sayısını ve hareketliliini de artıran etkileri bulunmaktadır.

SSEN: Süsen kökü tozu, hem erkekler hem de kadınlar için güçlü bir afrodizyaktır.

YASEMİN: Likörleri kokulandıran, harika kokulu yasemin çiçei, etkili bir uyarıcıdır.

MEYAN KK: Meyan kökünden elde edilen toz, maden suyu ile karıtırıldıında kadınlar için çok etkili bir afrodizyak haline gelmektedir.

SAFRAN: Aırı tüketildii zaman gülme krizine sebep olan safranın, erojen merkezler üstünde uyarıcı etkileri vardır.

ADIRUAI OTU: Yalnız Asyada yetien ve çok kötü kokan çadıruaı otundan elde edilen karıım, Asyada uyarıcı olarak kullanılır.

VANİLYA: Merkezi sinir sistemine etki ederek kokusu ile karı cinsi harekete geçirir.

ROKA: Bol miktarda demir ve C vitamini içeren roka, alyuvarlar için iyidir ve ayrıca, cinsel gücü de artırır. Balıın yanında da çok iyi gider.

MAYDANOZ: Yemeklere lezzet katan maydanoz, cinsel yaama da lezzet katar. Süt salgısını da artırır.

KEKİK: Güçlü etkileri olan kekik, özellikle erkeklerde uyarıcıdır.

İSTİRİDYE: İçindeki çinko ile spermin çoalmasına neden olan istiridye, cinsel istei artırır.

HİNDİ: İstiridyeden daha fazla çinko ihtiva eden hindi, protein açısından zengindir ve cinsel istei artırır, yılbaı gelmeden de yenilebilir.

KEREVİZ: İdrar sökücü özellii olan kereviz, vücutta oksitlenmeyi önlemesinin yanı sıra kadınlarda adet öncesi ikinliin de önüne geçer. Afrodizyaktır.

İKOLATA: ikolatanın içindeki yüksek eker ve kalori cinsel uyarıcı ve keyif verici. ikolata beyindeki serotonin seviyesini de artırıyor ve mutluluk hissi veriyor. Kadınlar erkeklere oranla çikolatanın bu özelliklerine karı daha duyarlıdır.

FISTIK VE FINDIK: E vitamini içeren, insanı mutlu eden fıstık ile fındık, cinsel gücü artırır.

MUZ VE KABUU: İnsana kokusu ile bile mutluluk aılayan muz, özellikle kabuu ile piirildiinde cinsel gücü oldukça fazla artırır.

İLEK: Cilt sorunları için en iyi meyvelerden birisi olan çilek, güçlü bir afrodizyaktır.

EFTALİ: A provitamini açısından zengin olan eftali, güçlü bir afrodizyaktır.

ARMUT: ok az meyve asidi içeren ve organizmanın fazla suyunu alarak fazla yaları yok eden armut, güçlü bir afrodizyaktır.