cep telefonu

Yönetmen, cep telefonu üzerine bir film çekti kısa sürede tüm Avrupa, filmde anlatılan olası tehlike karısında önlem aldı.

Cep telefonuyla konuurken kullanılan araç, sizi sevdiklerini de deil ölüme götürebilir. Avrupa’da, araç içerisinde cep telefonu kullanımını en alt düzeye indirebilmek amaçıyla yayınlanan spot film, kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi baardı.

Birçok TV kanalı ve internet sitesinde yayınlanan spot film, kısa sürede dikkatleri üzerine toplamayı baardı. ok iyi bir prodüksiyon ve oldukça iyi bir senaryo üzerine kurgulanmı film, seyir halindeyken araç sürücülerinin kullandıı cep telefonlarının meydana getirecei olası tehlikeleri anlatıyor.

TRKİYE’DE DE MUTLAKA YAYINLANMALI

Türkiye’de ulusal ve yerel TV’lerde hala RTK’ün gönderdii oldukça eski spot filmleri zorunlu olarak yayınlanıyor. Bunların çou trafikle ilgili; ancak yapımlar oldukça eski ve neredeyse demode! Avrupa’da ise bizden durum biraz farklı. Türkiye’de RTK’ün baskısıyla yayınlanan ve daha çok izlenme oranlarının düük olduu saatlerde yayınlanan bu filmler, Avrupa’da ise herkesin ekran baında olduu saatlerde yayınlanıyor. Bu tür yapımlarn Avrupa’daki baarısının sırrı ise filmlerin çounlukla, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında daha çok ünlü yönetmenler tarafından hiçbir karılık beklemeden çekilmi olması…