Alan ve Heather Hewitt çiftinin hayvanlara duyduu büyük sevgi, evlerinin bir hayvanat bahçesine dönümesine neden olmu. Evde boa yılanından, tarantulalara, kemirgenlerden kokarca’ya kadar yok yok!

İngiltere’de yaayan Alan ve Heather Hewitt çiftinin hayvanlara duyduu büyük sevgi, evlerinin bir hayvanat bahçesine dönümesine neden olmu. ift, evlerinde tam 80 egzotik hayvan besliyor!

Evde, 20 yılan, 15 sürüngen, 25 memeli hayvan bulunuyor. Buna ek olarak kular ve omurgasız hayvanlar var.

Kurtarılan kötü durumdaki egzotik hayvanlar için evlerini barınaa dönütüren çift, halihazırda 35 farklı türe ev sahiplii yapıyor. Evde bulunan hayvanların türleri de sayısı da inanılmaz: İki monitör kertenkele, altı sakallı ejder, dört boa yılanı, iki piton, iki dev kaplumbaa, bir ok kurbaası, dört tarantula, çeitli kemirgenler, Afrika gri papaanı, iki mirket, iki rakun ve bir kokarca!

iftin evinde çocukları 17 yaındaki Abigail, 15 yaındaki Grace, 10 yaındaki Edward için de ayrı odalar bulunuyor.

44 yaındaki Alan, “80 hayvanla birlikte yaamanın muazzam bir tecrübe olduunu söylüyor. ou ihmal edildii ve insanlar onlara bakmayı bilmedikleri için burada. Ya da onlardan korkmaya balayan sahiplerinden alındılar. Bu hayvanları polisten, insanlardan ve RSPCA’dan (hayvanlara eziyet edilmesini önlemek için çalıan dernek) aldık. Av ve avcıları ayırıyoruz. Ve ben daima nöbetteyim. Tarantulalar, yılanlar ya da akrepler tarafından sürekli sokuluyorum” diyor.

40 yaındaki Heather da, “Edward akreplerleyken biraz geriliyorum” diye ekliyor.

ift, yıllık maliyeti 20 bin sterlini (yaklaık 50 bin TL) bulan barınaklarını baılarla çevirmeye çalııyor ve dernek statüsü elde etmeyi amaçlıyorlar.

Hayvanlarla yaamayı sevdiini söyleyen Edward, “Eer ödevimi yaparsam, babam 4 metrelik pitonu tutmama izin veriyor” diyor.

kaynak: mynet.com