Sürekli oturarak çalıtıınız bir iiniz mi var Selülit ve varislerin çok sevdii bacaklara sahipsiniz demektir. Teninizin pütür pütür görünmesini ya da kızıl-mor damar çatlaklarıyla gölgelenmesini istemiyorsanız, gün içinde mutlaka egzersiz yapın. Ofis içinde 2-3 saatte bir kalkıp yürüyün. Sürekli aynı pozisyonda oturmayın. Haftada en az üç gün, spor için zaman ayırın. Yüzme, bisiklete binme ve kardiyo egzersizleri kan dolaımını hızlandıracak ve iinize yarayacak.

Bol yemek yemenize ramen kilo almıyorsunuz. Ama yine de selülitleriniz var deil mi Selülitin kilo almakla ya da kilolu olmakla dorudan bir ilikisi yok. Yalar onun ba dümanı. Bol sebze ve meyve yemeniz art. Beyaz ya da kırmızı turp, kereviz, domates, ıspanak, havuç, portakal, elma, çilek ve frambuazı hayatınızdan eksik etmeyin. Tuz, eker, alkol, sigara, koyu çay, kahve, çikolata ve unlu yiyeceklerden uzaklamaya çalıın.

Bol bol su için! Her eyi unutun ama su içmeyi sakın unutmayın. Bu, hem vaların birikmesini engelleyecek hem de cildinizin nemli kalmasını salayacak. Vücudunuzu vitaminlerle de destekleyin. A ve E vitamini metabolizmayı hızlandırır, deriyi düzletirir.C vitaminiyse kan dolaımını hızlandırır ve damarların görünür hale gelmesini engeller.

Bakım çok önemli… Tüylerden kurtulun. Lazer epilasyon bu sorununuza kökten çözüm olabilir. Tercihiniz tıralamak, adadan ya da epilasyon makinelerinden yanaysa ardından yapacaınız bakım çok önemli. Mutlaka nemlendirici kremler kullanın.

Ilık bir du alın. Du sırasında bacaklarınıza kese yapın. Bu, oluan batıklardan ve ölü deriden kurtulmanızı salar. Dutan sonra bebek yaıyla vücudunuza masaj yapın. Daha parlak ve nemli bir tene sahip olursunuz. Selülit sorunu olanlar temiz ciltlerine selülit kremi de kullanmalı.