11855 Bilinmeyen Numaralar Servisi; bir Avea numarasının ait olduu kii bilgisine ya da bir kiiye ait Avea numarasına ulaabileceiniz telefon rehberi servisidir.

Bu servise, *100# menüsünden, AveaWAPtan, WEB sayfasında İlemler menüsünden, BenimMenüm üzerinden, 11855i arayarak ya da 11855e SMS gönderek eriebilirsiniz. Böylece numarasını bilmek istediiniz tanıdıklarınıza ulaabilir, sizi arayan numaraların kime ait olduunu örenebilir, siz de numaranızı Bilinmeyen Numaralar Rehberine kaydederek yakınlarınızın size ulamasını salayabilirsiniz.
Aradıınız isim/soyad veya AVEA numara bilgisinin size ulaması için, ilgili abonenin Bilinmeyen Numaralar Rehberine kayıt yaptırmı olması gereklidir.
11855i arayarak:
11855 numarasını arayarak numaraya ya da isme göre arama yapabilir, kiisel kayıt ilemlerinizi gerçekletirebilirsiniz.

11855e SMS göndererek:
İsme göre arama yaparken aralarında birer boluk bırakarak ISIM SOYADI, eer ehir biliniyorsa yine aralarında birer boluk bırakarak ISIM SOYADI SEHIR bilgilerini, numaraya göre arama yaparken örenmek istediiniz 10 haneli telefon numarasını ( rn: 5551234567) yazarak 11855e SMS olarak gönderebilirsiniz. KAYIT yazıp 11855e SMS gönderdiinizde rehbere numaranızı kaydedebilir, IPTAL yazıp gönderdiinizde ise rehberden numaranızı çıkarabilirsiniz.

*100# ile:
*100# tulaması yaparak ulatıınız *100# menüsünde İlemlerin içinden Bilinmeyen Numaralar Servisine ulaabilir, kayıt, isme ve numaraya göre sorgulama ilemlerinizi yapabilirsiniz.

BenimMenüm ile:
64 KB SIM kartınızın içinde yer alan BenimMenümden Bilinmeyen Numaralar Servisine ulaabilir, kayıt, isme ve numaraya göre sorgulama ilemlerinizi yapabilirsiniz.

Web üzerinden:
www.avea.com.tr sayfasında İlemler menüsünden Bilinmeyen Numaralar Servisine ulaabilir, kayıt, isme ve numaraya göre sorgulama ilemlerinizi yapabilirsiniz.

AveaWAP üzerinden:
wap.avea.com.tr sayfasında İlemler/BiDünya Servis İlemleri/Anında İlem menüsünden Bilinmeyen Numaralar Servisine ulaabilir, kayıt, isme ve numaraya göre sorgulama ilemlerinizi yapabilirsiniz.
11855i aramak AVEA Faturalı Aboneler için 60 Ykr/dakika (KDV Dahil; İV hariç); AVEA Faturasız Aboneler için 8 Kontör/dakika ile ücretlendirilir.

Web İlemler sayfası, Avea WAP, BenimMenüm, *100# üzerinden ve SMS ile yapılan isim & soyad ve numara sorgulamaları için abonelerimize gönderilecek her bir mesaj 2 SMS/4 Kontör ile ücretlendirilir. İstenen bilgiye ulaılamadıysa yapılan ilem ücretlendirilmez.

Web İlemler sayfası, Avea WAP, BenimMenüm, *100# üzerinden ve SMS yolu ile yapılan durum sorgulama, rehbere kayıt ve rehberden silme ilemleri ücretsizdir.