Türkiyenin ilk ücretsiz profesyonel ikinci el araç satı platformu arabalan.com, 8 ay gibi kısa bir sürede 1.5 milyon ziyaretçiye ulatı. Türkiyede online araç alım satımının yaygınlamasına katkı salamak amacıyla ücretsiz olarak hizmet veren site, halen günde 20 bin kii tarafından ziyaret ediliyor.

Otomotiv sektöründe online araç alım satım ilemlerine yeni bir soluk getirmek ve araç alım-satımını elenceli ve keyifli bir hâle dönütürmek amacıyla kurulan site, kısa sürede Avrupadaki örnekleriyle kıyaslanacak düzeye ulatı. Hatta imdiden rakipleri tarafından taklit edilmeye dahi balandı.

AYRI AYRI İLANA SON

Araç galerisi sahiplerinin ve bireysel kullanıcıların, birden fazla siteye ayrı ayrı ilan vermelerini ve internet ilanları için büyük bütçe ayırma zorunluluunu pratik kullanımıyla ortadan kaldıran www.arabalan.com sitesi, aynı zamanda galericilerin baka sistemler veya otomobil borsalarında satıa sunduu araçları ithal ve ihraç edebilmesi için de fırsat sunuyor.

Site, aracını satmak ve araç sahibi olmak isteyen bireysel kullanıcılara ise, dier bireysel kullanıcı ve galericilere kolay, hızlı ve etkili bir ekilde ulaabileceklerini salıyor. Site üyelerine, almak ya da satmak istedikleri aracın özellikleri sisteme bir kere girmelerinden sonra, mail adreslerine taleplerine uygun araçlarla ilgili otomatik e-postalar gönderiliyor.

DİER SİTELERDEN OK FARKLI

Galeri sahipleri ve bireysel kullanıcılar, aradıkları ya da satmak istedikleri aracın özelliklerini yalnızca bir kere sisteme kaydediyor. Sisteme kaydedilen her ilan otomatik olarak yayınlandıı gibi, sitenin güçlü alt yapısı sayesinde araçların fotoraflarını yüklemek konusunda herhangi bir sorunla da karılaılmıyor. Ayrıca sistem, talepleri dorultusunda üyelere otomatik e-postalar gönderiyor.

Yalnızca araç alım satımı üzerinde duran ve reklamlarla boulmayan site, bu özelliiyle site üyelerine kullanım kolaylıı salarken, üyelerin site yönetimine ilettii her türlü görü ve beklentisine de en fazla bir saat içerisinde cevap veriyor.

Site üyeleri, kendi sayfalarındaki ya da benzer baka online platformlardaki ilanlarını yalnızca tek bir tula arabalan.coma da aktarabiliyorlar. Siteye üye olan galericilere ise üzeretsiz sticker ve ilanlar kargoyla ücretsiz olarak gönderiliyor.

YOUN BİR EMEK RN

Bir Kabson New Media kuruluu olan arabalan.com sitesinin temeli, Kabakolunun üniversite eitimi görmek üzere Almanyaya gittii 2000 yılında atıldı. niversite eitimi aldıı yıllarda bir çok küçük ve orta ölçekli irketin IT danımanlıını yapan Kabakolu, bir yandan Avrupa otomotiv sektöründeki geliimi takip ederek, günün birinde Türkiyede hayata geçirmek üzere projeler tasarlamaya baladı. 2006 yılında Düsseldorfta, Türkiye projelerine finansman ve destek salamak amacıyla irketlere web, yazılım, medya pazarlama ve danımanlık hizmetleri vermek üzere Kabson New Mediayı kurdu.

Aynı yıl, www.arabalan.com ‘un alt yapı çalımaları sürerken, yine Düsseldorfta açtıı Autowelt adlı araba galerisi sayesinde hem Avrupadaki hizmet anlayıını hem de galericilerin istek, ihtiyaç ve beklentilerini kefetti. Türkiye ve Avrupada bu sektörde hizmet veren internet platformları incelenerek, en yüksek düzeyde kullanım kolaylıına sahip, görsel anlamda yalın olduu kadar gelimi bir alt yapıya da sahip olan arabalan.com, sektöründe fark yaratmayı baardı. Yola tek baına çıkan Kabakolu, doru stratejiler sayesinde ekibini geniletti. 2008 yılında Türkiyede yaayan bir Alman mühendis ile kurduu ortaklık ile birlikte yeni hedefler belirlemeye ve vizyonunu geniletmeye devam etti. Site kısa sürede o denli baarı kazandı ki çeitli firmalar siteyi almak için talep gösterdi.

Müterisinin ihtiyaçlarını belirleyip çözümler sunmanın yanı sıra, aratırma ve gelitirme çalımalarıyla paket ürünler hazırlamak ve sektörle ilgili denenmi çözümleri Türkiye piyasasına sunmak da Kabson New Medianın hedefleri içerisindedir. Açıldıı ilk günden bu yana, arabalan.comun İsviçreli, Alman ve Türklerden oluan dinamik ekibi, üyelerinin görü ve beklentileri dorultusunda onlara yenilikler sunmaya devam ediyor. Emin ve doru adımlar atarak büyümeye ve gelimeye devam eden ve dier yandan sponsor ve yatırımcı arayıına devam eden arabalan.com, daha geni kitlelere ulamayı hedefliyor.