Doadan Gelen ifalı Bitkiler

Hayatta önemli eyin salık olması münasebeti ile tıp alanında hergün ilerlemeleri görmek mümkündür.Ancak tıpın ilerlemesi hergün insana gösteriyorki doaya olan balılık ve mahkumiyet çok önemli.ünkü tıp çözüm getirirken hereyi doadan almaktadır.Durum böyle oluncada bir zamanlar koca karı ilacı diye önyargı oluturduumuz bitkisel ilaçlar günümüzden çok önemli bir yere geldi.

Günümüzde çaresi yok denilen hastalıklar için bile ifalı bitkileri barındıran doa kefedilmeyi beklemekte.Bu ifalı bitkiler zayıflamak isteyenlerden, kilo almak isteyenlere; hastalıktan kurtulmak isteyenlerden, hastalıa önlem almak isteyenlere kadar hemen hemen her dertlinin derdine çare olan doal ve bitkisel ilaçların kaynaıdır.
Altınotu Nedir

50-60 cm ye kadar uzayabilen ve sarı renkte çiçekler açan otsu bir bitkidir. Altınçiçek, lmezçiçek ve Güveotu isimleriyle de bilinir. İçerisinde flavonlar, reçine, kumarin ve acı madde ile bir miktar da uçucu ya vardır.

Altınotu zellikleri

lmez çiçekler hakkında bilinmesi gereken en önemli ey, biçildii zaman eklini ve rengini en iyi ekilde koruduudur. içekler çok geç ya da çok erken toplanırsa, kuruduu zaman, koyulaır ve biçimsiz bir hal alır. Her bir türünün toplanı eklinde, kendine özgü olarak en iyi zamanları olduundan dolayı, çiftçinin bunları örenmesi,deneyim sahibi olması gerekir. Bahçede, günlük bakımının yapılması önemlidir.
Altınotu ayı ve Faydaları İçin Tıklayınız
Altınotu Faydaları

İdrar söktürücü, safra ve pankreas salgısını ve mide suyunu arttırıcı ve idrar yollarındaki taları düürmeye yardımcıdır. Mesane, prostat ve idrar yolu iltihaplarına karı faydalıdır. Romatizma ve eklem arısı ikayetlerini azaltır. Tokluk verir. Hazım zorluklarında ve basurda faydalıdır. içekli dalları toplanıp kurutulduktan sonra suyla kaynatılarak kullanılır.
Nasıl Kullanılır

1 çorba kaıı kıyılmı bitki 400 gr. kaynar su ile çay gibi demlenilir. Günde 3 defa yemeklerden önce içilir.