regl-donemi

Bilim adamlarının aratırmaları, mensturasyon (regl) döneminde E vitamini almanın özellikle genç kızlarda sıkça görülen sancıları azalttıını ortaya koydu.

Mensturasyon öncesi ve ilk günlerinde günde 200 mg E vitamini kullandırılan genç kızlarda sancıların azaldıı tespit edildi. zellikle çok arı çekenlerde arıların azalma olasılıının çok daha yüksek olduu vurgulandı.

İngilterede yayınlanan British Journal of Obstetricsde yer alan makalede, mensturasyon (regl)sancılarının çok sayıda kadının günlük hayatını etkileyebildii, i kayıplarına yol açabildiine dikkat çekildi. Makalede, mensturasyon öncesi ve ilk günlerinde günde 200 mg E vitamini kullandırılan genç kızlarda sancıların azaldıının tespit edildii bildirildi.
E vitamini kürü yaptırılan genç kızlarda mensturasyon döneminde kanamaların da azaldıını belirten bilim adamları, E vitamini alan kadınların, regl sancıları yüzünden kullandıkları arı kesicilerin sayısında da azalma kaydedildiini bildirdi.

zellikle çok arı çekenlerde arıların azalma olasılıının çok daha yüksek olduunu vurgulayan bilim adamlarından Peter Bowen-Simpkins, Bu yüz binlerce genç kızı etkileyen bir rahatsızlık konusunda salanmı önemli bir gelime olarak deerlendirilebilir dedi.