Doktorların 70 yıl boyunca yemeyip içmeyen adamı tedaviye almaları sonucunda u inanılmaz gerçek…

Hindistanda 70 yılı akın süredir yiyip içmediini söyleyen 83 yaındaki yogiyi iki hafta süreyle testlerden geçiren ve gözlemleyen doktorlar, büyük akınlık yaıyor.

Ahmedabad kentindeki bir hastanede uzun sakallı yogi Prahlad Janiyi inceleyen 30 kiilik nörolog ekibinden Sudhir ah gazetecilere yaptıı açıklamada, iki haftalık sürede Janinin ne yediini ne de içtiini, ama iin en ilginci olarak tuvalete hiç gitmeyip, doal ihtiyaçlarını gidermek zorunda kalmadıını belirtti.

Sudhir ah, “Tuvalete gitmeden nasıl yaadıını hala anlamıyoruz. Bu konu hala bir sır” dedi.

8 yaındayken bir “tanrıça” tarafından takdis edileli beri yiyip içmediini, gıdasız yaadıını söyleyen Prahlad Jani, Hindistan Savunma Bakanlıı Aratırma ve Gelitirme Merkezi (DRDO) tarafından iki hafta süreyle geçen perembeye kadar 24 saat kameralarla gözlendi.

Testlerin sonunda yogi doup büyüdüü Gujarat eyaletinin Ambaji kenti yakınlarındaki köyüne dönerek, meditasyonlarına kaldıı yerden devam etti.

DRDO adlı kuruma balı fizyoloji alanında uzman enstitünün direktörü Dr G. Ilavazahagan da yayımladıı açıklamada, iki haftalık testler sırasında Janinin sıvılarla tek temasının gargara yapmak ve yıkanmak olduunu belirterek, “Eer Jani enerjisini besinler ve sudan almıyorsa bunu çevresindeki dier kaynaklardan salıyor olmalı, güne de bunlardan biri. Tıp alanının bir mensubu olarak, bunun kalorilerden baka bir enerji kaynaı olduu görüünü kabul edemeyiz” dedi.

Doktorlar, yalı yoginin manyetik rezonans (MR) filmlerini çekti, kalp ve beyin faaliyetlerine elektrotlar takarak izledi ve kan tahlilleri yaptılar.

Gelecek aylar içinde yayımlanması beklenen sonuçların, askeri dayanıklılık, doal afetler, çetin koullara uyum veya Ay ve Marsa seyahat gibi uzun uzay seferlerinde hayatta kalma stratejisi hazırlanmasına katkıda bulunabilecei yorumu yapılıyor.

Kaynak: internethaber.com