kadin

Dünyanın en ilginç davası Hindistan’da açıldı. Tam 7 yıldır üstüne birinin atlamasını bekliyordu. Ama olmadı. O da sonunda firmaya dava açtı.

Yedi yıldır Lynx firmasının deodorant ve birçok ürününü kullanan 26 yaında bir genç, reklamdaki gibi kadınlar üzerine atlamadı diye firmaya dava açtı.

Hindistan’da Axe adı altında satılan Lynx deodorant firmasının reklamlarında, Lynx efektine maruz kalmı yarı çıplak kadınlar kendilerini erkeklerin üzerine fırlatıyordu. Fakat 26 yaındaki Vaibhav Bedi bu etkiyi göremeyince çareyi firmaya 26 bin sterlinlik tazminat davası açmakta buldu.

Yeni Delhi’deki yetkililer ise genç adamın yarı kullanılmı Lynx vücut yıkama jeli, ampuan, ter önleyici ve saç jeli üzerinde adli tahlil yapma konusunda anlatı.

Bedi mahkeme bavurusunda “Firma beni aldattı çünkü reklamlarında Axe kullanınca kadınların sizden etkineleceini söylüyordu. Ben yedi yıl boyunca kullandım ama hiçbir kız bana yaklamadı” dedi.

Hindistan’ın tazminat konusunda önde gelen avukatlarından Ram Jethmalani ise “Bence firma anlama yoluna gitmeli” yorumunu yaptı.